Palmer dhe Lajçak takim me Kryeministrin Kurti

Palmer dhe Lajçak takim me Kryeministrin Kurti

NULL NULL
2 months më parë

Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani në Presidencë, i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer dhe Përfaqësuesi Special i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë shkuar së bashku për vizitë në Zyrën e Kryeministrit Albin Kurti.

Palmer dhe Lajçak paraprakisht janë takuar edhe me krerët e opozitës, njofton Klan Kosova.