Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndihmat në Nepal, të ngadalshme

NULL NULL
30.04.2015 15:09

Zemërimi është rritur në pjesët rurale të Nepalit, për shkak të ritmit të ngadalshëm të ndihmave, pas tërmetit shkatërrues.

Të mbijetuarit në disa zona thonë se nuk kanë marrë ende as ushqim, as barna.

Korrespondentët e BBC-së raportojnë se në fshatrat në verilindje të kryeqytetit Kathmandu, nuk ka mbetur asnjë ndërtesë pa u prekur dhe se trupat vazhdojnë të qëndrojnë të shtrirë nën rrënoja.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.