Kurti: Derisa Serbia shmang nënshkrimin, ne mbetemi të përkushtuar ndaj dialogut konstruktiv - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: Derisa Serbia shmang nënshkrimin, ne mbetemi të përkushtuar ndaj dialogut konstruktiv

NULL NULL
20.03.2023 19:37
Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, po thotë se Kosova mbetet e përkushtuar ndaj dialogut konstruktiv.

Siç thekson Kurti, kjo derisa Serbia vazhdon të shmangë nënshkrimin për aneksin e negociuar në Ohër, transmeton klankosova.tv.

”Aneksi i negociuar në Ohër thotë se Palët do të respektojnë TË GJITHA nenet e Marrëveshjes. Unë informova trupin diplomatik në KS, për këtë, dhe rezultatet e tjera të bisedimeve të kësaj fundjave. Ndërsa Serbia vazhdon të shmangë nënshkrimin, ne mbetemi të përkushtuar ndaj dialogut konstruktiv me mirëbesim”.