Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ushtarët turq duke patrulluar maleve të Kosovës (FOTO)

NULL NULL
21.11.2023 17:45
Turkije

Ushtarët turq po kryejnë patrullime të rregullta për të siguruar lirinë e lëvizjes për qytetarët.

KFOR-i i ka publikuar disa fotografi të tyre duke kryer kontrolla edhe maleve të Kosovës, në një nga zonat kufitare.

“KFOR-i ruan një mjedis të sigurt për të gjithë njerëzit në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes në përputhje me rezolutën 1244”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.