Shpend Ahmeti e ka një propozim se si të quhet asociacioni - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpend Ahmeti e ka një propozim se si të quhet asociacioni

NULL NULL
08.03.2023 20:03
Shpend Ahmeti

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka propozuar që Asociacioni i Komunave më Shumicë Serbe emrin ta ketë Asociacioni i Komunave të Republikës së Kosovës me Shumicë Joshqiptare.

Sipas tij, kjo do të siguronte që asociacioni të jetë i Republikës së Kosovës dhe të mos ketë karakter njëetnik, njofton Klan Kosova.

“Unë kisha propozuar emrin Asociacioni i Komunave të Republikës së Kosovës me Shumicë Joshqiptare 1. Siguron që asociacioni është i Republikës sonë 2. S’ka karakterit njëetnik. Se a do të ketë asociacion? Për mua nuk ka debat”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv