Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qerim Qerimi zgjidhet rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”

NULL NULL
21.11.2022 14:50

Qerim Qerimi është zgjedhur rektor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Në garë për të parin e UP-së ishin pesë kanditatë, të cilët janë intervistuar sot, njofton Klankosova.tv.

Zgjedhja e rektorit të ri, vjen pas shkarkimit të ish-rektorit Naser Sahiti nga Këshilli Drejtues.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.