Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pesë milionë bletë bien nga kamioni në një rrugë të Kanadasë

NULL NULL
31.08.2023 10:11

Drejtuesit në disa pjesë të Kanadasë po paralajmërohen të mbajnë dritaret e automjeteve të mbyllura pasi një kamion që transportonte pesë milionë bletë u derdh në një rrugë.

Policia Rajonale e Halton tha se ata morën një telefonatë rreth orës 6:15 të mëngjesit me kohën lokale, duke raportuar se arkat e bletëve ishin liruar nga një kamion dhe ishin derdhur në Guelph Line në Ontario, në perëndim të Torontos, transmeton klankosova.tv

“Arkat ishin fjalë për fjalë në rrugë dhe tufa bletësh po fluturonin përreth”, tha polici Ryan Anderson.

“Bletari fillestar që ishte në skenë me sa duket u thumbua disa herë”.

Nuk dihet se ku po transportoheshin bletët dhe për çfarë arsye.

Këmbësorëve iu kërkua të shmangnin zonën dhe shoferëve iu kërkua të mbyllnin dritaret ndërsa kalonin pranë zonës. Rreth gjashtë apo shtatë bletarë mbërritën në vendngjarje për të ndihmuar pas një apeli nga policia që u bë në rrjetet sociale.

Në verë, një koloni bletësh ka tendencë të ketë rreth 50,000 deri në 80,000 bletë sipas Këshillit Kanadez të Mjaltit, një shoqatë kombëtare e bletarëve, raporton sky, transmeton klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme