Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Të paktën 7 të vrarë e 25 të plagosur në Hamburg

NULL NULL
09.03.2023 22:56
gjermani hamburg

Të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe 25 të tjerë janë plagosur pas të shtënave me armë zjarri në qytetin verior gjerman të Hamburgut, raporton DW.

Policia e Hamburgut tha në një postim në Twitter se një operacion në shkallë të gjerë ishte duke u zhvilluar në zonën e Alsterdorf.

Gazeta Bild raporton se nga të plagosurit – tetë prej tyre janë rëndë – në të shtënat të cilët ndodhën në një qendër të Dëshmitarëve të Jehovait menjëherë pas orës 21:00 të enjten në mbrëmje.

Një zëdhënës i policisë tha se disa rrugë ishin mbyllur dhe qytetarët u paralajmëruan me mesazhe SMS për të shmangur zonën. Banorëve vendas u është thënë të qëndrojnë brenda dhe t’i përdorin telefonat e tyre vetëm “në raste ekstreme emergjente” në mënyrë që të mos e mbingarkojnë rrjetin.

“Deri më tani nuk ka asnjë informacion të besueshëm për motivin e krimit. Kërkojmë që ju të mos ndani supozime të pajustifikuara dhe/ose të përhapni thashetheme”, tha zëdhënësi i policisë.

Mediat lokale atje raportojnë se autorët janë në arrati. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.