Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

United po përgatit ofertë për transferimin e yllit të Napolit, Kim Min-Jae

NULL NULL
23.02.2023 18:05

Manchester United po planifikon një ofertë blerjeje të papritur për mbrojtësin e Napolit, Kim Min-Jae, pasi u njoftua për klauzolën e tij të lirimit prej 47 milionë eurosh.

Sipas Corriere dello Sport, United po konsideron një lëvizje verore për Kimin, pasi trajneri Erik ten Hag kërkon të forcojë linjën e tij mbrojtëse.

Klauzola e lirimit të yllit të Napolit është vendosur të bëhet aktive për një periudhë 15-ditore në dritaren e verës dhe United do të duhet të lëvizë shpejt për të siguruar nënshkrimin e tij.

26-vjeçari koreano-jugor ka bërë përshtypje për Napolin këtë sezon, me klubin aktualisht 15 pikë përpara në krye të ligës italiane, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.