Reuters shkruan për arrestimin e parë nga Specialja

Reuters shkruan për arrestimin e parë nga Specialja

NULL NULL
1 muaj më parë

Agjencia ndërkombëtare e lajmeve, Reuters, ka raportuar për arrestimin e ish-eprorit të UÇK-së në Zonën Operative të Llapit, Salih Mustafa, nga ana e Gjykatës Speciale.

Kjo agjenci tregon se Mustafa është arrestuar në Kosovë për shkak të një urdhër-arresti dhe tani po dërgohet për në Holandë, transmeton Klan Kosova.

“Mustafa i cili është edhe i dyshuari i parë që aktualisht ndodhet në paraburgim, ishte një komandant i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë konflikti në Kosovë 1998-99”.

“Gjykata përmes një deklarate të shkurtër ka konfirmuar se është ngritur aktakuzë kundër Mustafës, megjithatë nuk ka dhënë hollësi se me cilat akuza po përballet”.

Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.

Arrestohet ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa

LAJMI I FUNDIT: Specialja e konfirmon, Salih Mustafa i arrestuari i parë

 

Kush është i arrestuari i parë i Speciales?

klankosova.tv