Qumështi i bletës, efektet kuruese - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qumështi i bletës, efektet kuruese

NULL NULL
28/05/2015

Qumështi i bletës është “ilaçi i mrekullive”, pasi ka efekte kuruese për të gjitha moshat dhe shëron disa nga sëmundjet që vuajnë pjesa më e madhe e popullsisë.

Në këtë përfundim ka arritur një grup shkencëtarësh në Universitetin “Kyushu” në Japoni, të cilët kanë renditur sëmundjet dhe efektet që jep qumështi i bletës.

Shkencëtarët duke studiuar qumështin kanë arritur në disa përfundime mes të cilave, ndikimi që ka të fëmijët, tek rritja e shëndetëshhme e tyre dhe deri te qarkullimi i gjakut tek të moshuarit.