Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prokuroria Speciale i konfiskon mbi 1.5 milion euro

NULL NULL
06.04.2023 10:55
parate euro
parate euro

1 milion e 546 mijë e 753 euro e 93 centë.

Kjo është shuma e konfiskuar nga ana e Prokurorisë Speciale, në rastin e shenjëstruar si “Zhuri”.

Në këtë rast dyshohet se janë përfshirë gjashtë persona.

Rasti në fjalë ka të bëjë me disa vepra penale.

’Shpëlarje e parasë’’ nga neni 302 lidhur me nenin 31 të KPRK-së, dhe lidhur me nenin 56 të ligjit  nr. 05/L- 096, Për Parandalimin e Pastrimit të Parave dhe Luftimin e Financimit të Terrorizmit, si dhe  ‘’Mashtrimi kompjuterik, i kryer në bashkëpunim, në formën e grupit të strukturuar kriminal’’, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Speciale përcjell Klankosova.tv

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj, ka mbatur takim me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shenjëstrimin e krimeve të rënda.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.