Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Parashikimi i motit për ditën e sotme

NULL NULL
23.04.2022 07:13

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot të mbajë mot kryesisht i vranët.

Vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu, përcjell Klankosova.tv.

“Vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.