Moto GP rikthehet me aksion, çmimi i madh i Katalunisë ekskluzivisht në Artmotion - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moto GP rikthehet me aksion, çmimi i madh i Katalunisë ekskluzivisht në Artmotion

NULL NULL
nga Engjëll Bërbatovci 05/06/2021

E SHTUNË
12:35           KUALIFIKIMET MOTO 3, MOTO 2 DHE MOTO GP    ART SPORT 2

E DIEL
11:20           GARA MOTO 3, MOTO 2 DHE MOTO GP                        ART SPORT 2

Raundi i shtatë në Moto GP do të rikthehet vetëm pas një jave nga gara e kaluar që u zhvillua në Itali.

Kësaj radhe mikpritëse e pilotëve më të mirë në botë do të jetë Çmimi i Madh i Katalunisë në Spanjë, pistë kjo e përvitshme në kalendarin e Moto GP.

Kualifikimet në Spanjë do të fillojnë nga ora 12:35 dhe do të transmetohen drejtpërdrejt në Art Sport 2 për tri kategoritë, ndërsa gara e Grand Prix të Mugellos do të fillojë të dielën në orën 11:20 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në kanalin Art Sport 2.

Fabio Quartararo nga Yamaha është për momentin në vendin e parë duke grumbulluar 105 pikë e pas tij vjen Johann Zarco me 81 sosh, ndërsa italiani Francesco Bagnaia ka grumbulluar 79 pikë në vendin e tretë.

Spanjolli i rikthyer këtë sezon, Marc Marquez, është në vendin e 18-të me 16 pikë të grumbulluara.