Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mediat serbe “çohen peshë” për tatuazhin e Mirlind Dakut

NULL NULL
11.09.2023 11:24

Shqipëria e mposhti Poloninë me rezultat 2-0, në xhiron e gjashtë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, por Mirlind Daku ishte ai që mori gjithë vëmendjen.

Ai pasi realizoi golin e parë për kombëtaren shqiptare hoqi fanellën dhe me atë rast i dukej edhe tatuazhi në shpinë, që është guri i thyer në kufirin Kosovë-Shqipëri dhe “Katana 138”, që i kushtohet komandantit Agim Ramadanit.

Mediat serbe janë marrë edhe më këtë rast duke e kërkuar dënimin e Dakut.

Përndryshe, Daku pas përfundimit të lojës theksoi se këtë gol ia dedikon të gjithë dëshmorëve të Kosovës që dhanë jetën për atdhe. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.