Manchester United zyrtarizon transferimin e Casemiros - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Manchester United zyrtarizon transferimin e Casemiros

NULL NULL
19/08/2022

Klubi i Manchester United ka zyrtarizuar transferimin e brazilianit Casemiro, nga Real Madridi.

“Manchester United është i lumtur të njoftojë se klubi ka arritur marrëveshje me Real Madridin për transferimin e Casemiros”, thuhet në njoftimin e klubit, transmeton Klankosova.tv.

“Të gjithë mezi presim të mirëpresim Casemiron në Old Trafford”.

Tani Casemiro i bashkohet dyshes në mesfushë, Bruno Fernandes dhe Christian Eriksen, në përpjekje për të këndellur Djajtë e Kuq, të cilët kanë nisur sezonin në Premier League me dy humbje rresht.

Detajet e marrëveshjes i gjeni më poshtë.

United blen Casemiron për 70 milionë euro, me kontratë katërvjeçare