Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kurti: 742 milionë euro në dispozicion për komunat

NULL NULL
nga Albert Bajrami 15.05.2023 10:57
Kurti komunat

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, po mban takim me kryetarët e komunave.

Kurti në fjalimin hyrës tha se pushteti lokal parashihet që t’i ketë 742 milionë euro në dispozicion.

“Që i bie gati 200 milionë euro buxhet për komunat gjatë kësaj qeverisje sesa asaj të mëparshme. Pushteti lokal e ka vëmendjen e qeverisë dhe përmes financave, që pritet të konkretizohet përmes bashkëpunimit”, tha Kurti.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS

Kryetarët e katër komunave veriore për herë të parë në takim me Kurtin

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.