Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ish-hetuesja e Tribunalit të Hagës flet për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit (VIDEO)

NULL NULL
29.06.2020 18:50

Ish-hetuesja e Tribunalit të Hagës Nevenka Tromp, e cila ka punuar në rastet Millosheviq dhe Mlladiq ka folur ekskluzivisht për Klan Kosovën.

Ajo procedurën e publikimit të aktakuzës nga Specialja e quan të pazakontë, dhe me prapavijë politike.

”Ajo që është e rëndësishme për mua është se kjo deklaratë e shkurtër emërton një kryetar shteti dhe ka implikime të mëdha për politikën dhe të ardhmen e gjykatës”.

”Gjëja e dytë është se ata në thelb thonë se ne jemi në një mënyrë kaq të mirë duke bërë punën tonë, dëgjoni këta dy emra”.

”Kjo është absolutisht e paqartë nga Zyra e Kryeprokurorit sepse e shoh më shumë si mbulesë në çështjen se si gjyqtari i procedurës paraprake nuk e aprovon aktakuzën”, thotë ajo.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.