Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dhjetëra të plagosur pas një aksidenti me dy trena në Indi

NULL NULL
02.06.2023 18:50
treni

Të paktën 100 persona raportohet se janë lënduar pasi dy trena u përplasën në shtetin lindor të Indisë, Odisha, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Rreth 50 autoambulanca janë dërguar në vendngjarje, sipas kryesekretarit të shtetit.

Dyshohet se një numër personash kanë vdekur.

Kryeministri indian, Narendra Modi, shkroi në Twitter duke thënë se ishte i shqetësuar nga incidenti dhe se bashkëndjen me familjet e viktimave.

“Operacionet e shpëtimit janë duke u zhvilluar në vendin e fatkeqësisë dhe e gjithë ndihma e mundshme po u jepet të prekurve”, shkroi ai në Twitter.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.