De Gea e merr përgjegjësinë për humbjen ndaj Brentfordit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

De Gea e merr përgjegjësinë për humbjen ndaj Brentfordit

NULL NULL
14/08/2022

Portieri i Manchester United-it David De Gea, ka thënë se do të merr përgjegjësinë për humbjen me rezultat 4:0 ndaj Brentfordit.

De Gea tha se në fillimin e ndeshjes loja ishte nën kontroll.

“Së pari, ne duhet të marrim përgjegjësinë për humbjen. Ne i kemi humbur tre pikë” – tha ai.

Spanjolli tha se derisa ekipi e pësoi golin e parë gjithçka ishte nën kontroll.

“Minutat e para para golit gjithçka ishte nën kontroll. E kur e pësuam golin skuadra ra poshtë, poshtë poshtë” -theksoi spanjolli.

“Ne nuk reaguam. Duhet të jemi në gjendje të reagojmë shumë më mirë, por goli që pësova sot ishte i papranueshëm”.

“Ishte një top jo super i vështirë. Unë thjesht ngrita kokën lart dhe duhej t’i kisha mbajtur sytë te topi. Kjo ndodh, ky është futbolli dhe jeta. Ndonjëherë ne bëjmë gabime”.