Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bagnaia në top formë triumfon në garën Sprint

NULL NULL
nga Naim Selmani 10.06.2023 17:15

As pikat e shiut e as konkurrenca nuk arritën ta ndalin suksesin e motoristit Francesco Bagnaia të dielën në Itali.

Ai u tregua mjeshtër i vërtet në shtegun e Mugellos ku pati edhe të reshura t lehta të shiut por megjithatë i tejkaloi të gjitha për të triumfuar në garën Sprint përcjell klankosova.tv.

Italiani për një periudhë i bëri rezistencë spanjolli Jorge Martin megjithatë italiani ishe këmbëngulës dhe e tejkaloi për ta rikthyer pozitën e parë të cilën nuk e lëshoi deri në fund.

Atë e ndoqi nga pas bashkëkombësi i tij Marco Bezzechi por që nuk arriti t’ia marr pozitën e parë.

Teksa i treti në cak hyri spanjolli Jorge Martin.

Tejet interesante tani është beteja edhe në renditjen e përgjithshme.

Me këtë fitore Bagnaia mbetet lider me 106 por i ka vetëm 4 më shumë se Marco Bezzechi që është i dyti.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme