Klan Kosova - Jemi një - Hleb: Nuk e di pse e lashë Arsenalin për Barcelonën

COVID-19 Statistika

Infektuar

Shëruar

Vdekur

skema array(48) { [0]=> int(1638144000) [1]=> int(1638144300) [2]=> int(1638147000) [3]=> int(1638150000) [4]=> int(1638151200) [5]=> int(1638154800) [6]=> int(1638156900) [7]=> int(1638157200) [8]=> int(1638164280) [9]=> int(1638164400) [10]=> int(1638168900) [11]=> int(1638169200) [12]=> int(1638183300) [13]=> int(1638183600) [14]=> int(1638184380) [15]=> int(1638184500) [16]=> int(1638187200) [17]=> int(1638189780) [18]=> int(1638190800) [19]=> int(1638191700) [20]=> int(1638192000) [21]=> int(1638192900) [22]=> int(1638195600) [23]=> int(1638196920) [24]=> int(1638198000) [25]=> int(1638198900) [26]=> int(1638199020) [27]=> int(1638199620) [28]=> int(1638199980) [29]=> int(1638200400) [30]=> int(1638203400) [31]=> int(1638203700) [32]=> int(1638206520) [33]=> int(1638207000) [34]=> int(1638210900) [35]=> int(1638211200) [36]=> int(1638214200) [37]=> int(1638214500) [38]=> int(1638215220) [39]=> int(1638216000) [40]=> int(1638217800) [41]=> int(1638217980) [42]=> int(1638218160) [43]=> int(1638218700) [44]=> int(1638222900) [45]=> int(1638223200) [46]=> int(1638226500) [47]=> int(1638226800) }
emisionet Monday, 29 November 2021
19:35live

Minuta e fundit

19:47

Publicitet

20:00

Lajme 20/00

20:33

Parashikimi i motit

20:36

Publicitet

20:45

Pasion dhe Profesion

object(WP_Query)#2918 (52) { ["query"]=> array(5) { ["posts_per_page"]=> int(4) ["cat"]=> int(17963) ["order"]=> string(4) "DESC" ["no_found_rows"]=> bool(true) ["ep_integrate"]=> bool(true) } ["query_vars"]=> array(64) { ["posts_per_page"]=> int(4) ["cat"]=> int(17963) ["order"]=> string(4) "DESC" ["no_found_rows"]=> bool(true) ["ep_integrate"]=> bool(true) ["error"]=> string(0) "" ["m"]=> string(0) "" ["p"]=> int(0) ["post_parent"]=> string(0) "" ["subpost"]=> string(0) "" ["subpost_id"]=> string(0) "" ["attachment"]=> string(0) "" ["attachment_id"]=> int(0) ["name"]=> string(0) "" ["pagename"]=> string(0) "" ["page_id"]=> int(0) ["second"]=> string(0) "" ["minute"]=> string(0) "" ["hour"]=> string(0) "" ["day"]=> int(0) ["monthnum"]=> int(0) ["year"]=> int(0) ["w"]=> int(0) ["category_name"]=> string(14) "duhet-t-shihni" ["tag"]=> string(0) "" ["tag_id"]=> string(0) "" ["author"]=> string(0) "" ["author_name"]=> string(0) "" ["feed"]=> string(0) "" ["tb"]=> string(0) "" ["paged"]=> int(0) ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_value"]=> string(0) "" ["preview"]=> string(0) "" ["s"]=> string(0) "" ["sentence"]=> string(0) "" ["title"]=> string(0) "" ["fields"]=> string(0) "" ["menu_order"]=> string(0) "" ["embed"]=> string(0) "" ["category__in"]=> array(0) { } ["category__not_in"]=> array(0) { } ["category__and"]=> array(0) { } ["post__in"]=> array(0) { } ["post__not_in"]=> array(0) { } ["post_name__in"]=> array(0) { } ["tag__in"]=> array(0) { } ["tag__not_in"]=> array(0) { } ["tag__and"]=> array(0) { } ["tag_slug__in"]=> array(0) { } ["tag_slug__and"]=> array(0) { } ["post_parent__in"]=> array(0) { } ["post_parent__not_in"]=> array(0) { } ["author__in"]=> array(0) { } ["author__not_in"]=> array(0) { } ["cache_results"]=> bool(false) ["ignore_sticky_posts"]=> bool(false) ["suppress_filters"]=> bool(false) ["update_post_term_cache"]=> bool(true) ["lazy_load_term_meta"]=> bool(true) ["update_post_meta_cache"]=> bool(true) ["post_type"]=> string(0) "" ["nopaging"]=> bool(false) ["comments_per_page"]=> string(2) "50" } ["tax_query"]=> object(WP_Tax_Query)#2877 (6) { ["queries"]=> array(1) { [0]=> array(5) { ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["terms"]=> array(1) { [0]=> int(17963) } ["field"]=> string(7) "term_id" ["operator"]=> string(2) "IN" ["include_children"]=> bool(true) } } ["relation"]=> string(3) "AND" ["table_aliases":protected]=> array(1) { [0]=> string(21) "wp_term_relationships" } ["queried_terms"]=> array(1) { ["category"]=> array(2) { ["terms"]=> array(1) { [0]=> int(17963) } ["field"]=> string(7) "term_id" } } ["primary_table"]=> string(8) "wp_posts" ["primary_id_column"]=> string(2) "ID" } ["meta_query"]=> object(WP_Meta_Query)#2876 (9) { ["queries"]=> array(0) { } ["relation"]=> NULL ["meta_table"]=> NULL ["meta_id_column"]=> NULL ["primary_table"]=> NULL ["primary_id_column"]=> NULL ["table_aliases":protected]=> array(0) { } ["clauses":protected]=> array(0) { } ["has_or_relation":protected]=> bool(false) } ["date_query"]=> bool(false) ["request"]=> string(367) "SELECT wp_posts.ID FROM wp_posts LEFT JOIN wp_term_relationships ON (wp_posts.ID = wp_term_relationships.object_id) WHERE 1=1 AND ( wp_term_relationships.term_taxonomy_id IN (17963) ) AND wp_posts.post_type = 'post' AND (wp_posts.post_status = 'publish' OR wp_posts.post_status = 'acf-disabled') GROUP BY wp_posts.ID ORDER BY wp_posts.post_date DESC LIMIT 0, 4" ["posts"]=> array(4) { [0]=> object(WP_Post)#2844 (24) { ["ID"]=> int(1645218) ["post_author"]=> string(6) "101096" ["post_date"]=> string(19) "2021-11-28 21:26:17" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 20:26:17" ["post_content"]=> string(1781) "Ashtu si shumë studentë të doktoratës, Aimée Lê, kishte nevojë për punë, në mënyrë që të mund të qëndronte në këmbë. Por ajo që studentët e saj nuk e morën kurrë me mend ishte se për dy vjet, sa u jepte mësim, mësimdhënësja e tyre e anglishtes jetonte në një tendë. Lê vendosi të jetonte jashtë, në tendë, kur u përball me një rritje të madhe të qirasë në vitin e tretë të doktoratës dhe kuptoi se nuk do të ishte në gjendje ta përballonte një banesë dhe të mbulonte të gjitha shpenzimet e saj. Ajo i ruajti librat e saj në zyrë në mënyrë që të mos dëmtoheshin dhe u la me dush në universitet, shkruan The Guardian, përcjell Klankosova.tv Lê thotë se ajo bëri një jetë të dyfishtë, me frikë se mund të dëmtonte reputacionin e saj profesional, nëse njerëzit e dinin se ajo ishte e pastrehë. Lês iu dha një bursë vjetore prej 21 mijë dollarësh për tre vjet nga Royal Holloway për të kryer doktoratën e saj dhe fitoi një bursë shtesë nga ShBA-ja, në vitin e saj të parë. Por si studente ndërkombëtare, asaj iu desh të paguante 10 mijë dollarë në vit tarifa në universitet, duke i lënë asaj 16 mijë dollarë në vit për të jetuar duke përfshirë pagat e saj për mësimdhënien. Ajo fitoi doktoratën e saj në 2018-ën, mësoi nxënës shkollash dhe punoi në një kopsht botanik për të përballuar jetesën para se të siguronte dy vjet kontratë me afat të caktuar mësimdhënieje. Tani ajo po jeton me prindërit e saj dhe po kërkon sërish punë. Unioni i Universitetit dhe Kolegjit thotë se gjendja e vështirë e akademikëve të rinj, që janë të dëshpëruar për të vendosur një bazë të fortë në shkallët e karrierës, po përkeqësohet." ["post_title"]=> string(64) "Mësuesja që jetonte në tendë, e studentët e saj nuk e dinin" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(58) "mesuesja-qe-jetonte-ne-tende-e-studentet-e-saj-nuk-e-dinin" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-11-28 21:27:11" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 20:27:11" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1645218" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [1]=> object(WP_Post)#2920 (24) { ["ID"]=> int(1644492) ["post_author"]=> string(6) "101090" ["post_date"]=> string(19) "2021-11-28 14:59:35" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 13:59:35" ["post_content"]=> string(4804) "Një person i mbijetoi një fluturimi 2.5 orësh nga Guatemala në Miami, i fshehur në pjesën ku ndodhen pajisjet e avionit të American Airlines. Personi më pas iu dorëzua zyrtarëve të emigracionit amerikan dhe u dërgua në një spital për vlerësim të gjendjes së tij shëndetësore. Në video personi dukej i trullosur, por i padëmtuar, teksa ekuipazhi e pyeti nëse donte pak ujë. Shumë qytetarë të Guatemalas tentojnë të migrojnë në Amerikën Qendrore, të cilët ikin nga bandat e dhunshme dhe varfëria e rëndë. 129 njerëz janë përpjekur të strehohen në pjesën e rrotave ose zona të tjera të avionëve komercialë në mbarë botën që nga viti 1947. Nga ata, 100 kanë vdekur nga lëndimet ose ekspozimi, shkruan Guardian, përcjell Klankosova.tv. Në një incident të tillë në prill 2014, një djalë 16-vjeçar, i cili u largua nga shtëpia, mbijetoi pesë orë në pjesën e rrotës së një avioni ndërsa fluturonte nga Kalifornia në Hawaii.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by ONLY in DADE (@onlyindade)

" ["post_title"]=> string(92) "Një emigrant fshihet në pjesën e poshtme të aeroplanit, arrin i gjallë në SHBA (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(83) "nje-emigrant-fshihet-ne-pjesen-e-poshtme-te-aeroplanit-arrin-i-gjalle-ne-shba-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-11-28 14:59:35" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 13:59:35" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1644492" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [2]=> object(WP_Post)#2914 (24) { ["ID"]=> int(1644478) ["post_author"]=> string(6) "101097" ["post_date"]=> string(19) "2021-11-28 14:46:44" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 13:46:44" ["post_content"]=> string(1983) "Deputetja e Zelandës së Re Julie Anne Genter shkoi në me biçikletë në spital për të lindur. Këtë e ka bërë të ditur vet ajo përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku tha se nuk e kishte në plan që të shkonte në këtë mënyrë në spital. “Sinqerisht nuk po planifikoja të shkoja të lindja me biçikletë, por përfundoi kështu.  Shtrëngimet e mia nuk ishin aq të mëdha kur u nisëm në orën 2 të mëngjesit për të shkuar në spital”, ka shkruar ajo. Tutje, ajo shtoi se procesi i lindjes ka kaluar pa komplikime, përcjell Klankosova.tv. “Në orën 3.04 të mëngjesit të sotëm, mirëpritëm anëtarin më të ri të familjes sonë. Ndihem e bekuar që kam pasur kujdes dhe mbështetje nga një ekip i shkëlqyer, në atë që doli të ishte një lindje shumë e shpejtë dhe për fat të mire pa komplikime”, shtoi deputetja e Zelandës së Re.

 " ["post_title"]=> string(83) "Deputetja e Zelandës së Re shkon me biçikletë në spital për të lindur (FOTO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(74) "deputetja-e-zelandes-se-re-shkon-me-biciklete-ne-spital-per-te-lindur-foto" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-11-28 14:46:44" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 13:46:44" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1644478" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [3]=> object(WP_Post)#2924 (24) { ["ID"]=> int(1643530) ["post_author"]=> string(6) "101097" ["post_date"]=> string(19) "2021-11-27 10:34:50" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-11-27 09:34:50" ["post_content"]=> string(441) "Performancat e të famshmëve zakonisht përcjellen nga numër i madh i njerëzve. Shpesh, gjatë këtyre performancave ata mund të përballen me situate të sikletshme, përcjell Klankosova.tv. Ata zgjedhin forma nga më të ndryshme për të dalur nga këto situata. Këto janë momentet më të sikletshme të të famshmëve gjatë performancave të tyre: https://www.youtube.com/watch?v=xpNYSI2pyLc" ["post_title"]=> string(84) "Momentet më të sikletshme të të famshmëve gjatë performancave të tyre (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(75) "momentet-me-te-sikletshme-te-te-famshmeve-gjate-performancave-te-tyre-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-11-27 10:34:50" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-11-27 09:34:50" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1643530" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } } ["post_count"]=> int(4) ["current_post"]=> int(-1) ["in_the_loop"]=> bool(false) ["post"]=> object(WP_Post)#2844 (24) { ["ID"]=> int(1645218) ["post_author"]=> string(6) "101096" ["post_date"]=> string(19) "2021-11-28 21:26:17" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 20:26:17" ["post_content"]=> string(1781) "Ashtu si shumë studentë të doktoratës, Aimée Lê, kishte nevojë për punë, në mënyrë që të mund të qëndronte në këmbë. Por ajo që studentët e saj nuk e morën kurrë me mend ishte se për dy vjet, sa u jepte mësim, mësimdhënësja e tyre e anglishtes jetonte në një tendë. Lê vendosi të jetonte jashtë, në tendë, kur u përball me një rritje të madhe të qirasë në vitin e tretë të doktoratës dhe kuptoi se nuk do të ishte në gjendje ta përballonte një banesë dhe të mbulonte të gjitha shpenzimet e saj. Ajo i ruajti librat e saj në zyrë në mënyrë që të mos dëmtoheshin dhe u la me dush në universitet, shkruan The Guardian, përcjell Klankosova.tv Lê thotë se ajo bëri një jetë të dyfishtë, me frikë se mund të dëmtonte reputacionin e saj profesional, nëse njerëzit e dinin se ajo ishte e pastrehë. Lês iu dha një bursë vjetore prej 21 mijë dollarësh për tre vjet nga Royal Holloway për të kryer doktoratën e saj dhe fitoi një bursë shtesë nga ShBA-ja, në vitin e saj të parë. Por si studente ndërkombëtare, asaj iu desh të paguante 10 mijë dollarë në vit tarifa në universitet, duke i lënë asaj 16 mijë dollarë në vit për të jetuar duke përfshirë pagat e saj për mësimdhënien. Ajo fitoi doktoratën e saj në 2018-ën, mësoi nxënës shkollash dhe punoi në një kopsht botanik për të përballuar jetesën para se të siguronte dy vjet kontratë me afat të caktuar mësimdhënieje. Tani ajo po jeton me prindërit e saj dhe po kërkon sërish punë. Unioni i Universitetit dhe Kolegjit thotë se gjendja e vështirë e akademikëve të rinj, që janë të dëshpëruar për të vendosur një bazë të fortë në shkallët e karrierës, po përkeqësohet." ["post_title"]=> string(64) "Mësuesja që jetonte në tendë, e studentët e saj nuk e dinin" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(58) "mesuesja-qe-jetonte-ne-tende-e-studentet-e-saj-nuk-e-dinin" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-11-28 21:27:11" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-11-28 20:27:11" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1645218" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } ["comment_count"]=> int(0) ["current_comment"]=> int(-1) ["found_posts"]=> int(0) ["max_num_pages"]=> int(0) ["max_num_comment_pages"]=> int(0) ["is_single"]=> bool(false) ["is_preview"]=> bool(false) ["is_page"]=> bool(false) ["is_archive"]=> bool(true) ["is_date"]=> bool(false) ["is_year"]=> bool(false) ["is_month"]=> bool(false) ["is_day"]=> bool(false) ["is_time"]=> bool(false) ["is_author"]=> bool(false) ["is_category"]=> bool(true) ["is_tag"]=> bool(false) ["is_tax"]=> bool(false) ["is_search"]=> bool(false) ["is_feed"]=> bool(false) ["is_comment_feed"]=> bool(false) ["is_trackback"]=> bool(false) ["is_home"]=> bool(false) ["is_privacy_policy"]=> bool(false) ["is_404"]=> bool(false) ["is_embed"]=> bool(false) ["is_paged"]=> bool(false) ["is_admin"]=> bool(false) ["is_attachment"]=> bool(false) ["is_singular"]=> bool(false) ["is_robots"]=> bool(false) ["is_favicon"]=> bool(false) ["is_posts_page"]=> bool(false) ["is_post_type_archive"]=> bool(false) ["query_vars_hash":"WP_Query":private]=> string(32) "bdbf1f58bd2b83db44eea67682116f65" ["query_vars_changed":"WP_Query":private]=> bool(true) ["thumbnails_cached"]=> bool(false) ["stopwords":"WP_Query":private]=> NULL ["compat_fields":"WP_Query":private]=> array(2) { [0]=> string(15) "query_vars_hash" [1]=> string(18) "query_vars_changed" } ["compat_methods":"WP_Query":private]=> array(2) { [0]=> string(16) "init_query_flags" [1]=> string(15) "parse_tax_query" } ["elasticsearch_success"]=> bool(false) }