22:55, 11 Janar 2017

Luis Suarez ka shënuar golin e 100 për Barcelonën dhe këtë e ka arritur ta bëjë kur realizoi kundër Athletic Bilbao në Copa del Rey.

Uruguaiani këtë shifër e ka arritur brenda 120 paraqitjeve për klubin nga Camp Nou.

Por kjo nuk është e tëra. Pasi ky gol është i 300-ti që ka arritur të shënohet për Barcelonën nga treshja MSN – Messi, Suarez dhe Neymar.

Këtu prinë Messi me 124, Suarez pra 100 dhe Neymar me 76 gola të realizuar prej kur luajnë sëbashku në klubin katalanas, transmeton Klan Kosova.

Interesante