Zyrtare: Tottenhami ndanë rrugët me Antonio Conten - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtare: Tottenhami ndanë rrugët me Antonio Conten

NULL NULL
26.03.2023 23:34

Tottenhami ka njoftuar se ka ndarë rrugët me trajnerin Antonio Conten.

Në njoftim, Tottenhami e ka falënderuar Conte për gjithë kontributin që ka dhënë deri më tani në klub, transmeton Klankosova.tv.

“Mund të njoftojmë se trajneri Antonio Conte është larguar nga klubi me marrëveshje të përbashkët. Ne arritëm kualifikimin në Champions League në sezonin e parë të Antonios në klub. Falenderojmë Antonion për kontributin e tij dhe i urojmë suksese në të ardhmen”, thuhet në njoftim.

Cristian Stellini do të jetë trajner për pjesën e mbetur të sezonit, së bashku me Ryan Mason si ndihmës trajner.

Kryetari i Spurs, Daniel Levy, ka thënë se në 10 ndeshjet e fundit në Premier League duhet të luftojnë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

“Na kanë mbetur edhe 10 ndeshje në Premier League dhe kemi një luftë në duart tona për një vend në Champions League. Të gjithë duhet të bashkohemi. Të gjithë duhet të rriten për të siguruar përfundimin më të lartë të mundshëm për Klubin tonë dhe mbështetësit e mahnitshëm dhe besnikë”, tha Levy.