Zyrtare: Edon Zhegrova transferohet te kampionët e Francës (VIDEO)

Zyrtare: Edon Zhegrova transferohet te kampionët e Francës (VIDEO)

NULL NULL
1 week më parë

Kampioni në fuqi i Ligue 1, Lille, ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit kosovar, Edon Zhegrova.

Zhegrova i është bashkuar klubit me kontratë pesëvjeçare, njofton Klankosova.tv.

“Duke rekrutuar sot Edon Zhegrovën, LOSC pasurohet me një profil sulmues, kreativ dhe të fortë. I ri, por tashmë i përballur me ndeshjet ndërkombëtare, mesfushori kosovar mishëron një përforcim për të ardhmen, por edhe për të tashmen, në zemër të gjysmës së dytë të sezonit të Lille, plot sfida të mëdha. Mirë se vjen në LOSC, Edon”, thuhet në komunikatën e klubit.

Lille, këtë sezon gjendet në vendin e dhjetë në tabelën e ligës më të madhe në Francë.