Zyka tregon shkakun për aksidentin mes trenave në Greqi: Për një buton që s'u shtyp (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyka tregon shkakun për aksidentin mes trenave në Greqi: Për një buton që s’u shtyp (VIDEO)

NULL NULL
01.03.2023 18:02
Luan Zyka

Kryetari i komunitetit shqiptar të Selanikut, Luan Zyka, ka treguar shkakun që mund ta ketë shkaktuar aksidentin në mes të dy trenave në Greqi, ku humbën jetën 42 persona.

Në një lidhje direkte në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ai ka thënë se sipas burimeve nga policia, drejtori i stacionit të trenit në Larisa nuk e ka shtypur një buton dhe si pasojë ka ndodhur aksidenti.

“Gabimi i drejtorit të stacionit të Larisas është që nuk shtypi butonin dhe nuk paralajmëroi për gabimin e bërë në mënyrë që trenat ta ngadalësojnë shpejtësinë”.

Rrini të informuar duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv