Zjarr në spitalin e Shkodrës, ndërhyjnë zjarrfikësit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zjarr në spitalin e Shkodrës, ndërhyjnë zjarrfikësit

NULL NULL
22.04.2023 09:49
Spitali Rajonal i Shkodres

Një nga dhomat e Repartit të Kirurgjisë është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të shtune në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur rreth orës 07:05 dhe nuk raportohet për të lënduar.

“Rreth orës 07:05, të mëngjesit të sotëm, në katin e katërt të Spitalit Rajonal Shkodër, në një nga dhomat e Repartit të Kirurgjisë, ka rënë zjarr. Shërbimet e Policisë dhe zjarrfikësit shkuan menjëherë në vendngjarje. Ndërhyrja në kohë e shërbimeve bëri të mundur neutralizimin e flakëve, duke mos lejuar përhapjen e flakëve në dhomat e tjera si dhe shuarjen e plotë të zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë, raporton Euronews.al, përcjell Klankosova.tv

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS