Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vuçiqi flet me Erdoganin, e informon për qëndrimet e Beogradit para takimit të nesërm

NULL NULL
26.02.2023 14:24
Aleksandar Vuçiq, Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka zhvilluar një bisedë telefonike  me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, të cilin e ka njoftuar për qëndrimet e Beogradit zyrtar para vazhdimit të dialogut me Prishtinën gjatë së hënës në Bruksel.

Siç njofton zyra e presidentit serb, gjatë kësaj bisede ,Vuçiq e Erdogan ranë dakord se gjëja më e rëndësishme është ruajtja e paqes në Ballkanin Perëndimor, njofton Klankosova.tv.

Të hënën, Brukseli do t’i përballë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Ata fillimisht do të priten në takime të ndara nga shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell për të vazhduar më pas me takimin trepalësh.

Plani evropian do të diskutohet në këtë takim që mbahet në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi, njofton Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.