15:54, 21 Janar 2020

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq pret që Richard Grenell i dërguari special i Amerikës në bisedimet Kosovë-Serbi ta vizitojë Beogradin në dy javët e ardhshme.

Vuçiq e tha këtë pas takimit në Davos me këshilltarin presidencial të SHBA për Sigurinë Kombëtare Robert O’Brien, të cilit i, kërkoi një mirëkuptim më të madh të pozitës së Serbisë dhe e falënderoi atë që siç tha Vuçiq “ishte gjithnjë i gatshëm për të dëgjuar argumentet e palës serbe”, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë