Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vrasja e gruas në Prishtinë, Tahiri i AAK-së: Kambana e fundit për të vepruar si shoqëri e si shtet

NULL NULL
02.12.2023 21:52
Besnik Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se shteti dhe shoqëria, familja e individi, duhet të gjejnë mënyrat e duhura për t’i mposhtur dukuritë kriminale.

Tahiri ka thënë se vrasja e një gruaje, nënës së fëmijëve, duhet të jetë këmbena e fundit e alarmit, raporton Klan Kosova.

“Vrasja monstruoze e një gruaje, nënës së fëmijëve, duhet të jetë këmbena e fundit e alarmit që të veprojmë fuqishëm për t’ua ndalur turrin kriminelëve dhe abuzuesve që priren të na cenojnë lirinë”, ka thënë Tahiri.

Tahiri ka shtuar se është koha për ballafaqim të vërtetë.

“Është koha e fundit që shteti, shoqëria, familjet dhe individi, ta gjejnë forcën dhe mënyrat e duhura që t’i mposhtin këto dukuri në rrënjë, në momentin e parë që ngrenë krye. Si shoqëri kemi arritur t’i bëjmë ballë një armiku me mendësi e veprime dehumanizuese, duke mbrojtur familjen e shoqërinë. Është koha për ballafaqim të vërtetë”, është shprehur Tahiri.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.