Vela për shpërthimin në veri: Strukturat kriminale serbe po e pengojnë sundimin e ligjit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vela për shpërthimin në veri: Strukturat kriminale serbe po e pengojnë sundimin e ligjit

NULL NULL
06.05.2023 11:29
Sulmi ne veri

Shefi i Stafit të Kabinetit të presidencës, Blerim Vela, ka reaguar pas shpërthimit që ndodhi në afërsi të stacionit policor në veri, duke e quajtur sulm kriminal.

Vela tha se ky është sulm nga strukturat kriminale dhe ilegale të financuara nga Serbia, e që sipas tij, po e pengojnë sundimin e ligjit në veri të vendit.

“Ky duket të jetë një reagim ndaj aksionit të institucioneve të Kosovës për heqjen e kamerave të ilegale  të vëzhgimit të vendosura nga Serbia, i cili do të vazhdojë”, shkroi Vela, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se rreth orës 03:00 të mëngjesit, një shpërthim ka ndodhur në afërsi të stacionit të Policisë së Kosovës në veri të vendit, ku si pasojë janë dëmtuar një veturë dhe një shtyllë elektrike.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.