Vela i Presidencës: Serbia vazhdon të qeveriset nga politikanë që ishin në qeverinë e Millosheviqit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vela i Presidencës: Serbia vazhdon të qeveriset nga politikanë që ishin në qeverinë e Millosheviqit (VIDEO)

NULL NULL
29/06/2022

Shefi i stafit të Presidencës së Kosovës, Blerim Vela, ka publikuar një video të vitit 1989, nga e cila dëgjohet Sllobodan Millosheviqi, të fliste në Gazimestan.

Vela thotë se që atë kohë, Millosheviqi përshkroi qëllimet hegjemoniste të Serbisë, e po pas mizorive të luftës në ish-Jugosllavi, Serbia vazhdon të qeveriset nga politikanë që ishin në qeverinë e Millosheviqit, përcjell klankosova.tv.

Kjo duke iu referuar një paraqitjeje të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

”28-6-1989: Millosheviqi foli në Gazimestan dhe përshkroi qëllimet hegjemoniste të Serbisë

28-6-2001: Millosheviqi u dërgua në Hagë për krime lufte në #Kosovë

Pas mizorive të luftës në ish-Jugosllavi, Serbia vazhdon të qeveriset nga politikanë që ishin në qeverinë e Millosheviqit”.