Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ushtari amerikan i thotë Rakiqit: S’lejojmë të përsëritet situata e të hënës (VIDEO)

NULL NULL
31.05.2023 15:54
Rakiq

Eprori i ushtarëve amerikanë të cilët janë të vendosur pranë ndërtesës së Komunës së Zveçanit, ka kërkuar nga kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, që të premtojë se nuk do të përsëritet situata e të hënës.

Sipas tij, të hënën, ushtarët e KFOR-it kanë larguar plumba nga jelekët të cilët janë shkrepur nga armë të cilat, ai thotë se nuk janë të KFOR-it, raporton Klankosova.tv.

Gazetari i Klan Kosova, Haris Ademi i cili po raporton nga vendi i ngjarjes, ka thënë se ushtari amerikan i ka thënë Rakiqit që nëse ato grupe të dhunshme janë palë të treta, ato nuk duhet të lejohen që të bashkohen me protestuesit.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.