Ushqimet për pastrimin e organizmit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ushqimet për pastrimin e organizmit

NULL NULL
31/05/2015

Nëse e keni mbyllur dimrin me disa kile të tepërta dhe ndjei se e keni tepruar me ushqim, ndoshta trupi juaj ka nevojë për një dietë detoksikuese.

ushqimi

Metoda më e thjeshtë është që eliminimi i alkoholit, sheqernave dhe karbohidrateve të rafinuara nga dieta ushqimore.

ushqimi2

Ky lloj regjimi ushqyes me doza të ulëta kalorike mund të jetë më efikas nëse integrohet me përbërës, vetitë e të cilëve i mundësojnë organizmit tonë eliminimin e toksinave dhe dhjamërave të tepërta.

ushqimi4

ushqimi3

Ushqimet e përshtatshme që duhen konsumuar për një detoksifikim sezonal janë perimet me fletë të gjelbërta, lakrat, fruta e freskët dhe mielli pa tharm. / klankosova.tv