Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ultrasit e PSG-së nuk e duan Messin në klub, do ta fishkëllejnë në ndeshjen e radhës

NULL NULL
16.03.2023 15:39
Ultras PSG

Lionel Messi ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re me PSG-në, me ultrasit e klubit të vendosur të fishkëllojnë fituesin e Kupës së Botës në shenjë proteste për një zgjatje të mundshme.

Paris Saint-Germain ka pësuar një tjetër dalje të hershme nga kompeticioni i Ligës së Kampionëve në sezonin 2022-23 dhe, pa asnjë zgjatje të marrëveshjes së tij në Francë, Messi është gati të bëhet një objektiv për tifozët e pakënaqur.

Mundo Deportivo raporton se anëtarët kryesorë të grupit ultra të PSG-së kanë planifikuar të fishkëllejnë argjentinasin, gjatë ndeshjes në Ligue 1 me Rennes.

“Ne do t’i fishkëllejmë Messin këtë të dielë. Ai ka një pagë shumë të lartë në lidhje me atë që ofron në fushë”, raportohet të jetë thënë në mbledhjen e tifozëve, transmeton Klankosova.tv.

Ultrasit e PSG-së e shohin Messin si fajtorin më të madh për humbjen e tyre në 1/16 e Champions League nga Bayern Munich, pasi ai nuk arriti të ndikojë në të dyja ndeshjet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.