Ukraina akuzon Rusinë për më shumë vrasje të evakuuarve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ukraina akuzon Rusinë për më shumë vrasje të evakuuarve

NULL NULL
3 months më parë

Akuza të tjera po shfaqen nga ukrainasit ndaj rusëve, për vrasjen e të evakuuarve.

Ombudspersoni i Ukrainës për të drejtat e njeriut thotë se rusët hapën zjarr ndaj dy autobusëve që transportonin civilë në siguri nga lindja e vendit, ku luftimet po përshkallëzohen, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Disa njerëz u vranë dhe u plagosën gjatë udhëtimit nga qyteti i Starobilsk në rajonin e Luhansk për në qytetin e Dnipro, tha ombudspersoni.