Turqia i ka identifikuar sulmuesit e Ankarasë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Turqia i ka identifikuar sulmuesit e Ankarasë

NULL NULL
14/10/2015

Yunus Emre Alagoz dhe Omer Deniz Dundar janë emrat e keqbërësve që lanë të vdekur 97 persona dhe qindra të tjerë të lënduar në qendër të Ankarasë.

Njëri ndër personat përgjegjës për sulmin vetëvrasës të njohur si sulmi terrorist më i madh në Turqi, është vëllai i njërit nga terroristët që ka kryer një sulm të ngjashëm në korrik, raportojnë mediat turke.

Yunus Emre Alagoz, vëllai më i vogël i të cilit ka vrarë 33 persona në një sulm me bombë në Korrik është emri i dhënë nga policia turke për sulmin në Ankara raporton gazeta britanike Telegraph, transmeton Klan Kosova.

Sulmuesit janë identifikuar nga ADN-ja na shpërthimi që la 97 persona të vrarë dhe qindra të tjerë të lënduar në mbledhin për paqe që ishte organizuar në qendër të kryeqytetit kurd. Viktima më e re ishte nj 8 vjeçar.