Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Trajnohen diplomatët e rinj

NULL NULL
25.05.2015 08:30
Akademia Diplomatike e Kosovës në bashkëpunim me fondacionin gjerman “Friedrich Ebert”, organizon edicionin e dytë të Shkollës Pranverore për diplomatë të rinj.

Tema e edicionit të sivjetmë është “Kosova dhe rajoni në perspektivën euroatlantike: bashkëpunimi rajonal dhe sfidat e sigurisë”.

Trajnimi njëjavor i diplomatëve të rinj mbahet në Pejë, nga datat 25 deri më 29 maj .

Në mesin e ligjëruesve do të jenë edhe , ambasadori austriak Wolfgang Petritsch, ambasadorja amerikane Rosemary A. DiCarlo, ligjërues nga Qendra George C. Marshall, nga Berlini si dhe rajoni.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.