The Weeknd thyen rekord në Spotify, kënga e tij u dëgjua mbi 300 milionë herë për një muaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

The Weeknd thyen rekord në Spotify, kënga e tij u dëgjua mbi 300 milionë herë për një muaj

NULL NULL
28.02.2023 16:48

The Weeknd është bërë artisti i parë në historinë e Spotify që ka arritur 100 milionë dëgjues në muaj, ka konfirmuar shërbimi i transmetimit.

Ylli tashmë ka këngën më të klikuar të të gjitha kohërave, “Blinding Lights”, e cila është dëgjuar 3.4 miliardë herë.

Vlerësimi i tij i fundit vjen disa ditë pasi ai publikoi një remix të ri të “Die For You” me Ariana Grande.

Kënga e 2016-ës ka shijuar një jetë të re pasi u bë virale në TikTok.

The Weeknd, emri i vërtetë i të cilit është Abel Tesfaye, është bërë një nga yjet më të mëdhenj të top-listave të dekadës së fundit, me më shumë se 45 këngë platinum dhe albume.

I lindur në Toronto nga emigrantë etiopianë, ai ngarkoi këngët e tij të para në YouTube në vitin 2010, duke shfaqur një pjesë të errët dhe eksplicite të R&B që përfshinte përdorimin e drogës, seksin e rastësishëm dhe tjetërsimin.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.