Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Të gjelbër drejt Evropës

NULL NULL
08.05.2015 10:03
Iniciativa “Ta Pastrojmë Kosovën"në bashkëpunim me komunën e Prishtinës dhe organizatën “Green Art Center” do të festojnë Ditën e Evropës duke pastruar dhe gjelbëruar Prishtinën.

Në kuadër të manifestimit të kësaj dite, organizohet një aksion për pastrimin e deponive ilegale të mbeturinave në “Rrugën B” në Prishtinë.

Bëhet e ditur se këtij aksioni do t`i bashkohet  me makinerinë e saj edhe Ndërmarrja Ndërtimore “SH.P.K Rexha” nga Prishtina.

Përpos pastrimit të deponive në këtë lagje, Ndërmarrja Publike Komunale “Hortikultura  së bashku me vullnetarët nga organizatat pjesëmarrëse do të bëjë mbjelljen e drunjve dekorativ dhe barit.

Iniciativa “Ta Pastrojmë Kosovën” iu ka bërë thirrje poashtu të gjithë banorëve të lagjes Kodra e Diellit që të bëhen pjesë e këtij aksioni që nis më 9 maj në orën 10:00.

 

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.