Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tahiri: Kosova për shkak të Kurtit e ka humbur sovranitetin dhe miqtë

NULL NULL
02.06.2023 14:36
besnik tahiri

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se për shkak të veprimeve të kryeministrit Kurti, Kosova e ka humbur sovranitetin, miqtë dhe po rrëshqet në diktaturë.

Gjatë fjalimit të tij në foltoren e Kuvendit të Kosovës, ai shtoi se e kanë obligim që të mbrojnë miqësinë më Amerikën.

“Deri sa sot po debatojmë, policët janë përballë bandave kriminale të Vuçiqit, të cilët janë vendosur në lajthitje nga kjo qeveri. Ka ndodhur humbja e sovranitetit në atë pjesë, e dyta humbja e miqësisë me aleatët tanë ndërkombëtarë dhe e treta është rrëshqitja e kësaj qeverie nga një demokraci liberale në një diktaturë e paparë”.

“Krejt çka merrni vesh ju dhe ne, nuk e ka informuar Presidenten, Kuvendin e as nuk e ka njoftuar Këshillin Kombëtar me kënd je konsultuar për këto veprime. Po flet për një sovranitet që është oborr i Kuvendit Komunal. 30 trupa të KFOR-it janë plagosur ndërsa t’i nuk e the asnjë fjalë, të cilët kanë shkuar aty për me ndal gjakderdhjen”,

“Ti mendon se i mashtron sikurse që i ke mashtruar qytetarët. Ne e kemi obligim me e mbrojtë miqësinë me Amerikën, e tash vega jote me na tregu kush është Amerika”, deklaroi Tahiri.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.