Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sveçla: Policia e Kosovës konfiskoi në veri automjetin në kërkim ndërkombëtar

NULL NULL
05.06.2023 19:44
Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se në dy ditët e fundit në disa operacione në veri, Policia e Kosovës ka parandaluar raste të kontrabandës dhe siç tha ai, ka konfiskuar një automjet në kërkim ndërkombëtar.

Sveçla tutje është shprehur se angazhimi mbetet i njëjtë për një mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët, përcjell Klankosova.tv.

“Dy ditët e fundit, në disa operacione në veri, Policia e Kosovës ka parandaluar rastet e kontrabandës dhe ka konfiskuar një automjet në kërkim ndërkombëtar. Angazhimi ynë mbetet i njëjtë: kushtetutshmëri dhe ligjshmëri në të gjithë vendin tonë, për një mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët”, ka shkruar Sveçla në Twitter

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.