‘Spektakli’ i Vuçiqit, stërvitje ushtarake para Orbanit e Dodikut (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

‘Spektakli’ i Vuçiqit, stërvitje ushtarake para Orbanit e Dodikut (VIDEO)

NULL NULL
nga Mërgime Taraku 22.04.2023 20:24

Forcat speciale serbe së bashku me ushtarët bënë stërvitje në aeroportin ushtarak në Beograd.

Krejt këto i pa nga afër i pari i Serbisë, Aleksander Vuçiq, bashkë me dy mysafirë që i erdhën të shtunën, kryeministrin hungarez, Viktor Orban dhe presidentin e Republikës Srpska, Milorad Dodik.

Ushtrime pos nga toka u bënë edhe nga qielli.

Avionët luftarak të prodhimit rus, helikopterë por edhe sisteme kundërajrore ruse e dron që pranoi Serbia së fundmi, nuk munguan në këto stërvitje.

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, tha se po e ndjekin me kujdes luftën në Ukrainë se në çfarë mënyre po zhvillohet.

Përpos Serbisë që refuzoi t’i bashkohet sanksioneve ndërkombëtarë kundër Rusisë, Hungaria ka kritikuar vendosjen e tyre.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS