Si po trajtohet Koronavirusi nëpër botë? (VIDEO)

Si po trajtohet Koronavirusi nëpër botë? (VIDEO)

8 muaj më parë

Në një afat rekord autoritetet kineze duhet të ndërtojnë spitalin në Ëuhan për të infektuarit me Koronavirus.

Ky virus që tashmë ka marrë rreth 30 jetë njerëzish dhe nga i cili janë infektuar rreth 1 mijë persona po konsiderohet mjaft i rrezikshëm, njofton Klan Kosova.

Virusi u përhap shpejt në Kinë, mirëpo rasti i dytë tashmë ka mbërritur edhe në Amerikë. Personi që besohet se e barti virusin në këtë shtet po trajtohet në spitalin Everett në Washington.

Kronikë e zgjeruar nga Merita Neziri