Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shtëpia e Bardhë: Nuk ka indikacione se Putini është më afër përdorimit të armëve bërthamore në Ukrainë

NULL NULL
28.03.2023 21:34
Shtëpia e Bardhë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë bërë të ditur se nuk kanë parë asnjë indikacion se presidenti rus, Vladimir Putin, po i afrohet më shumë përdorimit të armëve bërthamore taktike në luftën e tij kundër Ukrainës.

Kjo deklaratë nga Shtëpia e Bardhë vjen disa ditë pasi udhëheqësi rus tha se po lëvizte armë të tilla në Bjellorusi, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

“Ne po e përcjellim këtë sa më mirë që mundemi. Ne nuk kemi parë asnjë lëvizje nga zoti Putin për të vepruar sipas asaj që ai u zotua se do të bënte”, u tha gazetarëve zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, John Kirby, në lidhje me deklaratën e Putinit për Bjellorusinë.

“Dhe ne nuk kemi parë asnjë indikacion se zoti Putin po anon ose po afrohet ose po tregon ndonjë përgatitje për përdorimin e armëve taktike bërthamore në Ukrainë”, tha Kirby.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Putin nënshkruan marrëveshje për transferimin e armëve bërthamore taktike në Bjellorusi

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.