Shqipëria ndihmon sërish Italinë, nisen edhe 60 infermierë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqipëria ndihmon sërish Italinë, nisen edhe 60 infermierë

NULL NULL
20/04/2020

Pas grupit të parë prej 30 mjekësh dhe infermierësh, Shqipëria ka nisur edhe një grup të dytë në drejtim të Italisë për të ndihmuar në vendin fqinj në luftën ndaj koronavirusit.

Mësohet se edhe 60 infermierë shqiptarë janë nisur dhe do të mbërrijnë sot në Itali ku pas një trajnimi disa ditor do të hyjnë në sistem, shkruan A2 CNN.

Në ditët e fundit, Italia ka regjistruar një rënie të numrit të të prekurve dhe personave që kanë ndërruar jetë, por sërish situata ende nuk është normalizuar.