Shpendi investon 580 mijë euro në rrugë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpendi investon 580 mijë euro në rrugë

NULL NULL
07/07/2015

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti bashkë me drejtorinë e Infrastrukturës Lokale, Hysen Durmishi dhe kryetarin e Kastriotit, Xhafer Gashi, vizituan punimet në ndërtimin e rrugëve Bërnicë e Ultë – Mazgit dhe Barilevë – Breznicë.

Punimet1

Për të dyja projektet do të investohen rreth 580 mijë euro, shumë kjo e ndarë nga komuna e Prishtinës e cila do të bëjë edhe ekzekutimin e punimeve, ndërsa komuna e Kastriotit ka marrë përsipër projektimin, bën të ditur zyra për informim e komunës së Prishtinës, transmeton Klan Kosova.

 

Punimet4