8:37, 9 Dhjetor 2019

Është zbuluar fituesja e Miss Universe 2019!

Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji, transmeton Klan Kosova.

Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme.

Eventi përfshiu performancë nga Ally Brooke.

Dhe fituesja e këtij viti është Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut.

Konkurs Pune

Lexo më shumë