Shkrimtarët shqiptarë në Suedi organizojnë sesion shkencor (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkrimtarët shqiptarë në Suedi organizojnë sesion shkencor (VIDEO)

NULL NULL
31/05/2015

Për të tretën herë po mbahet sesioni shkencor i Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë në Suedi, i titulluar: “Papa Klementi XI Albani”.

Ani pse janë në vend të huaj, shqiptarët kësaj radhe janë vetë nikoqirë.

Në Udevalla të Suedisë po presin miq suedezë, mysafirë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Gjermania, Austria, Norvegjia e Finlanda.

Puna që bëjnë këta shkrimtarë është e madhe, njofton Klan Kosova.

Tashmë këta shkrimtarë janë në përfundim të punës për përmbledhjen vëllimore: “Thesari Kombëtar i Mërgatës Shqiptare në Suedi”.

Edhe kryetari i qytetit ku u prezantuan librat, Rolf Sten, mori pjesë në prezantimin e punës së shkrimtarëve, të cilën e quajti shumë të vlefshme.

Kronikë nga Arjeta Dragaj.