Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shfaqja me dron thyen dy rekorde botërore (VIDEO)

NULL NULL
21.11.2023 12:44
flamuri me dron

Një kompani e shfaqjes së dronëve tregoi punën e saj në një ekspozitë në Florida dhe theu dy Rekorde Botërore Guinness gjatë procesit.

Sky Elements, kompani e specializuar në shfaqjet e dritës me dron, theu rekordin botëror për imazhin më të madh ajror të një flamuri të formuar nga dronët dhe logon më të madhe ajrore të formuar nga dronët në ekspozitën e Shoqatës Ndërkombëtare të Parqeve Argëtuese dhe Atraksioneve në Orlando.

Kompania përdori 1600 dronë për të krijuar një imazh të flamurit amerikan dhe logon e kompanisë së saj.

Rekordi i mëparshëm për imazhin më të madh ajror të një flamuri u vendos nga 998 dronë në Dubai në mars të këtij viti, dhe rekordi i mëparshëm për një logo ajrore u vendos në të njëjtën ngjarje nga 1,500 dronë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.